Габриел Донев стигна четвъртфиналите по тенис в Турция

Донев надделя над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ченгиз Аксу с 6:2, 6:4 за 99 минути

7 годиниТенис 4 Телевизия Евроком

Българинът Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Донев надделя над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ченгиз Аксу с 6:2, 6:4 за 99 минути.

21-годишният българин взе лесно първия сет, след като поведе с 5:1, а във втората част реализира решаващ пробив в деветия гейм, преди да стигне до крайната победа. Така той взе 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а за място на полуфиналите ще се изправи срещу поставения под номер 6 италианец Фабрицио Орнаго.