Виктория Пилзен надви ЦСКА (Москва) с 2:1

Виктория (Пилзен) срази "армейците", класирайки Рома и Реал на 1/8-финалите

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Един любимците на феновете на Левски Роман Прохазка, който до скоро носеше „синия“ екип закопа ЦСКА в Москва. Новият му тим Виктория Пилзен обърна руснаците от 0:1 до 2:1 в руската столица. Мачът бе от група „G“ в Шампионската лига.
Влашич откри за домакините от дузпа в 10-ата минута. Прохазка пропусна дузпа в края на първата част, но след това изравни в 56-ата минута, а Хейда донесе успеха на чехите 9 минути преди края.
След нея ЦСКА загуби всякакви шансове за класиране на осминафиналите в турнира. Тимът има 4 точки, а толкова вече събраха и чехите. В последния кръг ще се разбере кой от двата тима ще продължи в Лига Европа и кой ще отпадне. Другите тимове от групата Рома и Реал (Мадрид) имат по 9 точки и още преди мача помежду си се класират за 1/8-финалите на турнира.