Виляреал надви Жирона  с  2:1

"Жълтата подводница" спечели с 2:1 при визитата си на Жирона

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Жирона загуби у дома от Виляреал с 1:2 в среща от осмия кръг на испанската Примера дивисион.
Седрик Бакамбу (9, 20) реализира и двете голови положения, които се откриха пред него след асистенции на Ману Тригерос и Пабло Форналс, за да даде сериозен аванс на „жълтата подводница“ още преди почивката. След това каталунците върнаха едно попадение чрез Кристиан Стуани (41).
През втората полувреме и двата тима имаха шансове, но не реализираха други попадения. В 87-ата минута каталунците удариха греда, но не на противниковата врата. В опита си да изчисти Виктор Руис изрита топката в гредата на собствената врата. Три минути след това и гостиет записаха греда след шут на Роберто Сориано.
След успеха си Виляреал е осми с 13 точки. Жирона е над чертата на 17-а позиция с 6 точки.