Витоша (Бистрица) и Етър (Велико Търново) завършиха наравно  1:1

Новаците с реми на Националния стадион

Витоша (Бистрица) и Етър (Велико Търново) завършиха 1:1 в сблъсък на новаците в мач от 2-ия кръг на Първа лига. Двата отбора в предишния кръг допуснаха загуби - Витоша отстъпи пред Черно море с 0:1, а Етър загуби с 1:2 от Локомотив (Пловдив).
Сега обаче отново победата им се изплъзна.
В 18-ата минута главният съдия Владимир Вълков отмени на пръв поглед чист гол на Витоша (Бистрица) в мача срещу Етър. Топката в мрежата заби опитният Николай Христозов, но асистентът Йордан Петров размаха флага за засада.
След половин час игра гостите поведоха в резултата. Иван Петков засече с глава отлично центриране от лявото крило на опитния Иван Стоянов и буквално просниза безпомощния Михаил Иванов за 0:1!Само осем минути по-късно домакините изравниха. Григор Долапчиев изравнява - 1:1! Бившият нападател на ЦСКА беше изведен зад защитата на Етър, излезе сам срещу стража Кирил Акалски и хладнокръвно плъзна топката покрай него в мрежата.Малко преди почивката Сашо Александров уцели гредата след разбъркване.
През второто полувреме интересните положения на практика липсваха, преобладаваха единоборствата и разправиите.