Витоша опита на два пъти, но отново не стигна до успех в Първа лига

Пирин и бистришките тигри с резултатно 2:2

Пирин и Витоша не успяха да се победят в дербито на дъното в Група "А" на втората осмица. Двата тима завършиха при резултат 2:2 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.
Витоша започна срещата по-добре, като успя да открие още в 4-ата минута, когато се разписа Ангел Стоянов след удар от границата на наказателното поле - 0:1.
В 22-ата минута Дани Пеев отправи хубав изстрел от въздуха, но топката премина далеч от вратата на "орлетата".
В 35-ата минута на срещата домакините стигнаха до изравняване. Юлиан Попев се възползва от прекрасно центиране от свободен удар, за да направи резултата 1:1.
Така двата тима завършиха при резултатно равенство през първата част.
Второто полувреме започна доста мудно, като играта се водеше предимно в центъра на терена, а първата възможност дойде в 57-ата минута, когато опасен удар на Митев мина на сантиметри от напречната греда на гостите.
В 67-ата минута Витоша поведе за втори път в мача. Стефан Христов отбеляза страхотно солово попадение - 1:2.
Така се стигна до 78-ата минута, в която "орлетата" стигнаха за втори път до равенството. Голмайстор бе Флорент Боджадж, който вкара след прекрасно центриране от корнер на Хендерсън, оформяйки крайното 2:2.
След този резултат Пирин остава на третото място с 30 точки в група "А" на втората осмица, а Витоша е на последното четвърто място с едва 10 пункта и така продължава да няма успех в Първа лига.