Витоша с първа победа в елита

Дузпа донесе успеха над Черно море, гостите с греда

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Витоша (Бистрица) записа историческа първа победа в Първа лига и се наложи с 1:0 над Черно море в последния кръг от груповата фаза на родното първенство в група "А" на втората осмица.
Домакините нанесоха своя удар 35-ата минута с гол от дузпа на Даниел Пеев, отсъдена за за нарушение на вратаря на гостите Дюлгеров срещу Кутев.
През втората част започна силно за гостите, които натиснаха и стигнаха до удар в гредата, дело на Фабио Мартинш в 52-ата минута.
До края на полувремето "моряците" така и не стигнаха до точен удар и ще спорят със Септември в плейофите за евротурнирите, докато Витоша ще търси оцеляване в мачове с Дунав.