Волфсбург надви Аугсбург с 3:2

Волфсбург спечели драматично в Аугсбург след шоу с пет гола

5 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Волфсбург победи трудно с 3:2 при визитата си на Аугсбург в среща от 17-ия кръг и е пети след първия дял от шампионата в германската Бундеслига.
Йошуа Гилавоги (33) изведе „вълците“ напред в резултата, а Вилиам (41) удвои аванса им още преди почивката след асистенция на Адмир Мехмеди.
Скоро след началото на втората част Рани Кедира (49) намали и върна надеждите на домакините за нещо повече в тази среща. Серхио Кордова (58) пък изравни след пас на Шмид и Аугсбург бе на път да запише трето поредно реми, но в самия край Яник Герхардт (89) донесе победата за гостите след подаване на Ренато Щефен.
След третия си пореден успех и шести кръг без загуба (5 победи и 1 реми) Волфсбург се изкачи на пета позиция с 28 точки. Аугсбург е без успех вече осем кръга (3 ремита и 5 загуби) и заема 15-о място с 15 точки.