Зенит надви Урал с 2:0

Хичо и Тарханов паднаха от Зенит с трима души по-малко

Николай Димитров-Хичо игра цял мач Урал, воден от бившия треньор на Славия Александър Тарханов, при загубата с 0:2 от Зенит в мач от 24 кръг на руската Премиер лига.
Гостите от Екатеринбург се държаха на стадион „Петровски“ до последните минути на двубоя, въпреки че още в 62-ата минута бяха с двама души по-малко. Минута преди това Ерик Бикфалви беше отстранен от игра за два жълти картона, а след това бившият руски национал Роман Павлюченко беше отстранен от игра.
Бранислав Иванович откри резултата в 86-ата минута след асистенция на Доменико Кришито. Две минути по-късно и Роман Емелянов от Урал беше изгонен за два жълти картона. В добавеното време Димитров не успя да преодолее вратаря Андрей Луньов, а малко след това Йоан Моло удвои аванса на домакините.
Така Зенит събра 46 точки и остава на трето място в класирането, на една зад ЦСКА (Москва) и на осем зад Спартак (Москва). Урал е на десета позиция с 29.