Зверев оцеля след четири часа

Германецът надви в пет сета Дамир Джумхур

6 годиниТенис 8 Телевизия Евроком

Александър Зверев се измъкна за втори пореден път в инфарктен мач на тазгодишния Ролан Гарос и вече е на осминафиналите. Той стига до тази фаза едва за втори път в кариерата си.
Зверев надви Дамир Джумхур с 6-3, 3-6, 4-6, 7-6(3), 7-5. Джумхур сервираше за победата при 2-1 сета и 6-5 гейма в четвъртия, но Зверев спечели с тайбрек и изравни сетовете за 2:2. А след това в петия сет стигна до успеха.
Мачът продължи 4 часа, а това бе първа победа за Зверев над противник от Топ 50 на турнир от Големия шлем.
На осминафиналите германецът ще срещне представителя на домакините Лука Пуй или Карен Хачанов (Русия)