10.8 C
15 C
12.7 C

ПСЖ се издъни срещу последния, не загуби, но и не спечели

ПСЖ не успя да победи последния в Лига 1 Клермон, а можеше и да загуби мача, след като стигна до изравнително попадение в 85-ата минута. Гостите поведоха в 32-ата минута, когато точен бе Хабиб Кейта. Домакините изравниха след асистенция на Мбапе и гол на Гонсало Рамош.

Така ПСЖ ще завърши сезона без победа срещу последния в класирането, след като първият мач завърши също без победител – 0:0.

Килиан Мбапе остана на резервната скамейка, като се наложи да се появи на терена в 67-та минута, като по този начин записа мач номер 300 с екипа на парижани. В същия момент на терена влезе и Маркиньос, който от своя страна влезе в своя мач номер 435, с което изравни Жан-Марк Пилорже, който бе едноличен лидер в тази класация.

Логично домакините започнаха по-активно мача, но наглед не си даваха много зор срещу последния в класирането.

В 32-ата минута Клермон стигна до гол. Хабиб Кейта успя да се докопа до топката в наказателното поле, след атака отляво и я мушна в мрежата на парижани.

Този гол стресна домакините, които тръгнаха да търсят бързо изравняване до почивката и бяха близо до това, след като Сени Маюлу вкара в мрежата на Клермон дълбоко в добавеното време. Голът обаче не бе зачетен, тъй като реферът Гаел Ангула видя нарушение в нападение от страна на футболист на ПСЖ.

През второто полувреме натискът на домакините се засили.

В 57-ата минута Данило Перейра успя да достигне до топката и стреля с глава, след центриране от пряк свободен удар, но топката мина подкрай вратата.

След още 3 минути игра Ашраф Хакими влезе в наказателното поле, стреля, но уцели гредата.

Малко по-късно Рандал Коло Муани бе близо до изравняването, но защитник изби от голлинията.

В 71-ата минута Ронзало Рамош стреля отблизо, но топката се удари в гредата.

10 минути преди края Гонзало Рамош стреля опасно с глава, но Масабма Ндиайе успя да избие в ъглов удар.

ПСЖ успя да изравни в минута. Килиан Мбапе и Гонсало Рамош направиха страхотно двойно подаване, след което португалецът излезе в добра позиция и мушна топката в мрежата на Клермон – 1:1.

В 91-ата минута Килиан Мбапе се озова в добра позиция, стреля, но шутът му бе избит в корнер, който бе 17-ти за домакините.