неделя, 20.10.24

Гол в последната секунда изстреля Ман Сити на върха

Шампионите на Англия се затрудниха при визитата си на Уулвърхямптън

Манчестър Сити трябваше да трепери до последните секунди при гостуването си на Уулвърхямптън, когато защитникът Джон Стоунс вкара за победата с 2:1.

„Вълците“ откриха резултата още в седмата минута, когато Нелсон Семедо подаде на Йорген Ларсен, който вкара с удар в долния ляв ъгъл. В 33-ата минута хърватският национал Йошко Гвардиол изравни, като получи топката в наказателното поле и без да се колебае, отправи удар в горния десен ъгъл на вратата – 1:1.

„Гражданите“ имаха превъзходство след почивката, но така и не стигаха до победното попадение. Все пак то стана факт в петата минута на добавеното време на мача. Тогава Джон Стоунс вкара с глава след изпълнение на корнер, а съдията Крис Кавана призна попадението, след дълго преразглеждане на ситуацията с ВАР.

По този начин Манчестър Сити излезе временно на първо място в класирането, докато Уулвърхямптън остана на последната позиция.