Мъж, който се призна за виновен за убийството на продавачка в магазин за стоки от първа необходимост, като я запалил, ще бъде екзекутиран в Тексас. Това е една от трите екзекуции, които ще бъдат изпълнени в САЩ тази седмица.
49-годишният Матю Джонсън ще бъде екзекутиран чрез смъртоносна инжекция в държавния затвор в Тексас за убийството на 76-годишната баба Нанси Харис през 2012 г.
Джонсън призна по време на съдебния процес, че е излял запалителна течност върху Харис и я е запалил по време на ранна сутрешна кражба в магазин в Гарланд, Тексас.
Харис е получила тежки изгаряния и е била отключена от апаратите, поддържащи живота й, пет дни по-късно.
Екзекуцията на Джонсън е една от двете, насрочени за вторник (20.05).
45-годишният Бенджамин Ричи ще бъде екзекутиран чрез смъртоносна инжекция в Индиана за убийството на полицая Бил Тони през 2000 г. Това е втората екзекуция в този щат от Средния Запад от 2009 г. насам.
Тони, баща на две деца, беше застрелян, след като преследваше ван, откраднат от Ричи и друг мъж от бензиностанция в град Бийч Гроув.
Ричи ще бъде екзекутиран в държавния затвор на Индиана в Мичиган Сити.
Другата екзекуция, насрочена за тази седмица, е в южния щат Тенеси.
75-годишният Оскар Смит ще бъде екзекутиран чрез смъртоносна инжекция в четвъртък за убийството през 1989 г. на разведената му съпруга Джуди Смит и двамата й сина, Чад и Джейсън Бърнет.
Тази година в САЩ са изпълнени 16 екзекуции: 12 чрез смъртоносна инжекция, две чрез разстрел и две чрез използване на азотен газ.
Смъртното наказание е премахнато в 23 от 50-те щати на САЩ, а в три други – Калифорния, Орегон и Пенсилвания – е в сила мораториум.
Президентът Доналд Тръмп е привърженик на смъртното наказание и в първия си ден в офиса призова за разширяване на неговото прилагане „за най-ужасните престъпления“.
Странно нещо била демокрацията. Нали щатите заради нея ги прославят, та през годините се навъдиха количество ,,евро – атлантици“- демократи, как разбират демокрацията е ясно. От ЕС и те демократи. И това се разбира като цяло, едните ,,вързани“ с другите. Но ето, че разлики има, в някои от щатите, колкото и каквито престъпления някой да направи смъртна присъда няма. В други щати за едно убийство важи смъртната присъда. Това не е ли разделение в обществото, едни с повече права от други, защото са в различни щати? Но президентът един. Как може да вижда различно престъпленията в различните щати? Дискриминацията не се вписва в ,,демократичната“ политика, с която подвеждат. В щатите, в които прилагат смъртната присъда, тя ли е избора на демократичното им мнозинство?
Като се сетя за едни политици, че и други ( демократи) , те дали подкрепят такова наказание, ако се докажат множество от престъпленията им? Защото ,,демокрацията“, която предлагат тук си е дискриминация,едни ги осъждат за дребни престъпления, за престъпници от години закони не действат. ,,Големият им брат“и в Европа, и в Америка защо не е обърнал внимание като е демократ? Означава ли, че не са това, за което се представят?
Krasi Galabova Присъединявам се към въпросите и имам още много други. Само отговори няма…
Veselin Yorgov Отговори не очаквам от такива, отговорите повечето си ги знаем. Те не вършат работа, трябва да се вземат решения. Просто изисква малко време. Почаках достатъчно някои да си оправят вересиите, резултат няма. Стигам до извода, че може би не разбират какво означава.
Krasi Galabova И аз се уморих от чакане за оправянето на версиите. И съм със същия извод.
Veselin Yorgov Забравих да ви кажа, все пак си запазете въпросите, за когато потрябва, може и да са важни. Когато нещо трябва да се изгражда трябват хора със своите въпроси, своето недоволство, за да дадат насока какво да се поправя. Всеки е сила.
А не ве… ще го хрантутят щял живот на гърба на хората.
айде и тук са доста…….
Deiizi Ivanova само 240