25.8 C
28 C
24.1 C

Емоциите завладяха ‘‘Сан Мамес‘‘ при победата на Атлетик над Севиля

Феновете на „Сан Мамес“ се сбогуваха с две легенди на клуба Икер Муниаин и Раул Гарсия, като и двамата се разписаха при победата на Атлетик Билбао с 2:0 срещу Севиля в мача от 37-ия кръг на Ла Лига. Двубоят се игра при непрестанен проливен дъжд, но и феновете не успяха да сдържат сълзите си, както и главните действащи лица на терена.

В 14-ата минута Нико Уилямс излезе сам срещу Ниланд, но се забави със завършващия удар и позволи на Кике Салас да му отнеме топката.

Атлетик Билбао поведе с 1:0 в 17-ата минута, когато Оскар Де Маркос центрира в наказателното поле на Севиля, където Раул Гарсия засече топката с глава и я прати във вратата на Ниланд.

Две минути по-късно домакините направиха резултата 2:0. Нико Уилямс с много техничен пас намери Икер Муниаин, който отблизо вкара за втори път топката във вратата на Ниланд.

Севиля можеше да върне интригата в 23-ата минута, но Лукебакио не успя да намери целта.

В 34-ата минута Хулен Агиресабала се наложи да се намесва, спасявайки тежкия удар на Лукебакио.

Иняки Уилямс излезе сам срещу Ниланд в 41-ата минута, но вратарят на Севиля успя с крак да спаси удара на нападателя.

Хесус Навас получи контузия и бе сменен принудително в 42-ата минута.

„Сан Мамес“ се изправи на крака, за да изпрати Икер Муниаин в 63-ата минута, когато той бе заменен.

Само минута по-късно Ниланд се наложи да спасява опасен удар на Нико Уилямс.

Серхио Рамос имаше претенции за дузпа в 65-ата минута, но съдиите прецениха, че няма основание да бъде свирена такава.

В 82-ата минута „Сан Мамес“ се изправи на крака, за да изпрати своя любимец Раул Гарсия, който след края на сезона ще прекрати кариерата си.

Агуме можеше да върне интригата в мача в 83-ата минута, но ударът му бе отразен от Агиресабала.