25.8 C
28 C
24.1 C

Жирона си подпечата третото място в Ла Лига на празния ‘‘Местая‘‘

Жирона спечели с категоричното 3:1 гостуването си на Валенсия на празния „Местая“. По този начин каталунският клуб си подпечата третото място в крайното класиране на Ла Лига.

Феновете на Валенсия продължават своя протест срещу управлението на клуба и изпълниха територията пред „Местая“.

Мачът можеше да започне много изненадващо за вратаря на Валенсия Гиорги Мамардашвили, след като в 5-ата минута Давид Лопес се опита да го прехвърли от центъра.

Първата много опасна ситуация за Жирона бе в 9-ата минута, но Мамардашвили спаси удара на Циганков.

Футболистите на Валенсия имаха претенции за дузпа в 16-ата минута за нарушение на Савиньо срещу Уго Дуро, но съдията Куадра показа, че няма основание да свири такава.

Артьом Довбик направи много голям пропуск в 30-ата минута. Украинският нападател бе на празна врата, но не успя да порази целта.

Жирона поведе с 1:0 в 32-ата минута, когато Циганков проби по десния фланг, след което подаде към Савиньо, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Мамардашвили.

Мамардашвили направи страхотно спасяване в 45-ата минута след много хубав удар на Савиньо.

Жирона удвои своята преднина в 57-ата минута, когато Иван Мартин асистира за попадението на Довбик в срещата.

Валенсия можеше да върне интригата в мача в 66-ата минута, когато Йеремчук излезе сам очи в очи срещу Гадзанига, но стреля неточно в аут.

Жирона поведе с 3:0 в 66-ата минута, след като Ярек си отбеляза автогол във вратата на Мамардашвили.

В 76-ата минута „Местая“ съвсем се изпразни, а на трибуните останаха много малко привърженици.

Съдията Куадра свири дузпа за Валенсия в 83-ата минута за нарушение на Дейли Блинд срещу Тиаго Корея.

Пепелу реализира дузпата в 84-ата минута, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Гадзанига, правейки резултата 1:3.

В добавеното време на мача Мамардашвили показа добър рефлекс, избивайки в корнер удара от фал на Алейш Гарсия.

С тази победа Жирона е втори със 78 точки, а Валенсия е девети с 48 точки.