28.9 C
31 C
23.3 C

Марко Ройс се сбогува подобаващо със “Сигнал Идуна Парк“

Борусия Дортмунд постигна убедителна победа над Дармщад с 4:0 в последния мач на Марко Ройс на „Сигнал Идуна Парк“. Самият Ройс се отчете с гол и асистенция в двубоя.

В седмата минута на срещата Марко Ройс стреля от пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата.

Четири минути след това Ройс бе изведен сам в наказателното поле, но уцели напречната греда с удара си.

След половин час игра Марсел Забицер отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но и той уцели гредата.

Секунди след това Ройс пусна пас към Ян Маатсен, който нидерландецът превърна в гол за 1:0.

В 38-ата минута „Сигнал Идуна Парк“ се превърна във врящ котел, след като любимецът на „жълто-черната“ публика Марко Ройс бе точен от пряк свободен удар в последния си мач с екипа на Борусия в Бундеслигата.

Карим Адейеми нанесе добър удар, насочен към левия ъгъл в 60-ата минута, но Марсел Шюен се отличи със спасяване.

Борусия увеличи преднината си на три гола в 72-рата минута, когато Джейдън Санчо изведе много добре Юлиан Бранд в наказателното поле и той прати топката в долния десен ъгъл за 3:0.

Две минути преди края Дониел Мален прати отблизо топката в опразнената врата за 4:0.