22.9 C
27 C
20.8 C

Етър дръпна Локо (София) към дъното

Етър завършиха при 1:1 у дома с Локомотив (София) в среща от 32-ия кръг на efbet Лига.

Домакините откриха резултата в осмата минута, когато Йоаким Карсела завърши атака отляво с удар от трудно положение за 1:0.

Карсела можеше да удвои аванса на „болярите“ в 25-ата минута, но не уцели вратата от добра позиция.

Втората част започна с отменен гол на Иван Василев за Етър, след като нападателят извърши фаул в атака.

Локомотив София стигна до изравнителен гол в 50-ата минута. Димитър Митков беше добре пласиран в наказателното поле и засече остро подаване отдясно за 1:1.

Домакините останаха с човек по-малко в 70-ата минута заради втори жълт картон на Мартин Моран, а при последвалия фаул пред вратата на Ангел Мартинов Локомотив пропусна страхотна възможност да поведе.

Вратарят на „болярите“ спаси още два пъти тима си минута преди края след два поредни удара на Красимир Станоев.

В последните минути на срещата гостите също останаха с човек по-малко заради втори жълт картон за Гонсало Кардосо. Секунди по-късно за разкарване на топката беше изгонен и Карлос Франса.

Локомотив София остава на 12-ата позиция с 32 точки, но може да се окаже след последните три тима, ако Хебър победи Ботев (Враца) по-късно тази вечер. Етър е твърдо последен и вече загуби мястото си в елита.