17 C
20 C
19.8 C

Берое си гарантира оставане в елита, Пирин трепери

Берое победи Пирин с 2:0 у дома в среща от 32-ия кръг на efbet Лига, с което си гарантира оставане в елита.

Първото по-сериозно положение за гол в срещата бе в полза на домакините, но Вини Трибуле не се възползва от неубедителна намеса на Максим Ковальов и удари гредата.

Пет минути след това Себастиан Вия откри за заралии от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Данило Полонский.

Берое нанесе бърз втори удар в 31-ата минута, когато Вини Трибуле се разписа за 2:0 след асистенция на Уерик Каетано.

Десет минути след почивката Берое можеше да вкара трети гол, но силният удар на Себастиан Вия беше блокиран. Пирин отвърна с шут от дистанция на Венцислав Бенгюзов.

Хавиер Силго се отчете с фрапантен пропуск в 79-ата минута, останал сам срещу Ковальов.

Берое остава на 11-о място с 39 точки. Пирин е с равен брой точки, но с мач повече от 14-ия Хебър, който към момента е на позицията, осигуряваща бараж за спасение.