13.3 C
21 C
24.1 C

Байерн срази Кьолн с 2:0

Байерн срази Кьолн с 2:0 на „Алианц Арена“ в мач от 29-ия кръг в Бундеслигата и усложни битката на „козлите“ за оцеляване в елита. Домакините не си даваха много зор предвид реванша срещу Арсенал от четвъртфиналите в Шампионската лига идната сряда.

Рафаел Гереро даде аванс на баварците с красиво попадение в 65-ата минута, а в добавеното време на срещата Томас Мюлер сложи точката на спора, като удвои преднината на своя тим и оформи крайния резултат.

След този успех баварците събраха 63 точки на втората позиция, а това означава, че Байер Леверкузен ще може да си гарантира историческа първа титла само при успех над Вердер Бремен в неделя. Кьолн се намира на 17-то място с 22 точки. „Козлите“ са замесени люта битка за оцеляване, като тимът от „Райненерги Щадион“ е на 4 точки от спасителния бряг.