Временната комисия за изработване на проект на Правилник за организацията и дейността на Народното събрание прие постоянните комисии да останат 25, както в предишния 50-и парламент.
Не беше прието предложението на „Има такъв народ“ (ИТН) Комисията по външна политика и Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове да бъдат обединени в една – Комисия по външна политика и европейски въпроси. Тяхното изключително рядко свикване показва, че могат да работят по тематиките заедно, аргументира предложението Павела Митова (ИТН).
Председателят на временната комисия за правилника Христо Гаджев (ГЕРБ-СДС) посочи, че Комисията по европейски въпроси от влизането ни в Европейския съюз винаги е била самостоятелна и това за България са общностни въпроси.
Отхвърлено беше и предложението на депутати от парламентарната група на „Демокрация, права и свободи – ДПС“ да има Комисия по електронно управление и държавна администрация вместо Комисия по електронно управление и информационни технологии.
По време на заседанието на временната комисия от „Възраждане“ оттеглиха предложението си ръководствата на парламентарните комисии да се разпределят пропорционално между всички парламентарно представени партии.