ИЗНЕНАДАТА НА МОНДИАЛА: Саудитска Арабия шокира с победа над Аржентина

Мачът завърши с резултат 2:1 в полза на Саудитска Арабия

1 годинаСпортни 11

Саудитска Арабия победи Аржентина с 2:1 на Световното първенство по футбол в Катар, благодарение на блестящо завръщане през второто полувреме.

Побеждавайки отбора на Лионел Меси, Саудитска Арабия предизвика едно от най-големите сътресения в историята на Световното първенство по футбол.

В своя пети и последен стремеж към единствения голям трофей, който му се изплъзва, 35-годишният Меси вкара дузпа в 10-та минута на мача. Аржентина доминираше през първото полувреме, през което бяха отменени три гола на аржентинците поради засада.

Но отборът на Саудитска Арабия, който е вторият най-ниско класиран отбор в турнира след Гана, започна да играе агресивно в началото на второто полувреме, нападайки защитата на Аржентина пред обезумяла публика от 88 012 души.

Въпреки че притежанието на топката бе в полза на Аржентина, отборът на Меси не успя да надделее над Саудитска Арабия, която никога преди това не беше печелила начален мач.