Атлетико се издъни срещу опашкар

Хетафе измъкна точка с единствения си удар в мача

1 годинаФутбол 3 Симеон Кисьов

Атлетико (Мадрид) завърши 1:1 с гостуващия Хетафе от едноименното мадридско предградие в среща от 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините поведоха в резултата в 60-та минута с гол на Анхел Кореа, а системата за видеоповторение прегледа попадението заради съмнения за засада, но го потвърди.

Любопитното е, че Корея бе заменен точно след вкарването на гола в 60-ата минута. ВАР зачете гола в 62-ата минута, което означаваше, че Корея е вкарал гол минута, след като вече беше извън терена. Съотборниците му се втурнаха към резервната скамейка, за да отпразнуват попадението.

Хетафе се добра до равенството седем минути преди края на двубоя, след като Саул Нигес игра с ръка в наказателното поле, а Енес Унал реализира отсъдената дузпа. Така гостите стигнаха

След равенството Атлетико остана четвърти в класирането с 35 точки, докато Хетафе е на предпоследната позиция с 18.