Челси победи Суонзи с 3:1

С този успех Челси вече има 11 точки аванс пред Манчестър Сити в класирането на Висшата лига

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Челси записа шести пореден мач без загуба във Висшата лига, след като в мач от 26 кръг постигна домакинска победа с 3:1 над Суонзи. Сеск Фабрегас отбеляза своя мач номер 300 в английския елит с гол и асистенция.
Фабрегас откри резултата в 19-ата минута, когато в наказателното овладя пас на Педро и стреля точно във вратата. В добавеното време на първата част Фернандо Йоренте изравни с глава след центриране на Гилфи Сигурдсон от фаул.
През второто полувреме Сеск Фабрегас удари греда, а гостите не получиха дузпа, след като Сесар Аспиликуета игра с ръка в наказателното поле.
В 72-ата минута Педро възстанови аванса на „сините“. Той получи топката от Фабрегас, намери свободно място и от дъгата на наказателното поле стреля точно във вратата на „лебедите“.
Шест минути преди края Диего Коста оформи крайния резултат, след като от границата на вратарското поле засече подаването на пробилия отляво Еден Азар.
С този успех Челси вече има 11 точки аванс пред Манчестър Сити в класирането на Висшата лига. „Гражданите“ са с мач по-малко. Суонзи е 15-и с 24 точки, на три пред зоната на изпадащите.