ГАЛАТАСАРАЙ ГРАБНА ЕВРОКЪП

НА ФИНАЛА ЗА ПЪРВАТА СИ ИСТОРИЧЕСКА ТИТЛА ТУРЦИТЕ СПЕЧЕЛИХА СРЕЩУ СТРАСБУРГ

8 годиниБаскетбол 3 Телевизия Евроком

Отборът на Галатасарай спечели историческа първа титла в 105-годишната си история. Турският тим победи Страсбург (Франция) със 78:67 (27:16, 16:19, 18:19, 17:13) точки във втория мач от финала и триумфира във втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп". Двубоят се игра пред 11 400 зрители в зала "Абди Ипекчъ" в Истанбул.

Френският тим спечели първия мач като домакин със 66:62, но не успя да издържи във втората среща и загуби с общ резултат от двама двубоя 133:140 точки. Домакините поведоха още в началото и на почивката имаха аванс от 43:35. По-малко от три минути преди края на мача Галатасарай водеше със 73:67 (135:133 в общия резултат), но до края записа пет безответни точки и стигна до историческата титла.

Стефан Ласме и Ерик МакКалъм отбелязаха по 16 точки за Галатасарай. Ласме спечели и 10 борби, за да оформи "дабъл-дабъл".Синан Гюлер добави 14 точки, 8 борби, 6 асистенции и 3 отнети топки. Блейк Шилб завърши с 11 точки и 5 борби.

Марди Колинс беше най-резултатен за Страсбург с 16 точки и 5 асистенции. Луис Кембъл вкара 10 точки.
Стефан Ласме получи наградата за най-полезен играч на финалите на турнира.

Със спечелената титла Галатасарай спечели правото да играе в Евролигата през следващия сезон.