Григор Димитров размаза американец на старта на US Open

Българинът започна с убедителна победа в Ню Йорк на турнира от Големия шлем

2 годиниТенис 30 Симеон Кисьов

Най-добрият български тенисист Григор Димитров разби американеца Стив Джонсън с 6:3, 6:2, 6:2 на старта на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open.

Гришо започна срещу този съперник и на “Уимбълдън”, когато рутинно спечели първия сет с 6:4, но във втория получи контузия в десния аддуктор и трябваше да се откаже при резултат 2:5. Сега обаче българинът смачка американеца по категоричен начин за шеста победа срещу него от девет срещи и се класира за следващия кръг.

Българинът направи само един пробив в първия сет за 6:3, а в следващите две части на два пъти взе подаванията на американеца за 6:2, 6:2 и в крайна сметка го елиминира.

ПЪРВИ СЕТ

Срещата започна равностойно и двамата печелеха подаванията си до четвъртия гейм, в който при четвъртия си шанс за пробив Григор Димитров най-накрая успя и поведе с 3:1, след което го затвърди с гейм на нула. До края на сета Гришо взе още две от подаванията си на нула и в крайна сметка само с един пробив спечели сета с 6:3.

ВТОРИ СЕТ

Стив Джонсън спечели на нула подаването си на старта на втората част, но българинът изравни също с убедителен сервис-гейм. След това Гришо стигна до пробив още при първата си възможност и не само го затвърди, но и взе още едно подаване на американеца за 4:1. Последва нова убедителна изява на Димитров на свой сервис, увеличавайки аванса си на 5:1. Джонсън взе още един гейм на нула, но Григор затвори сета при втория си шанс на свой сервис и след 6:2 дръпна с два сета преднина.

ТРЕТИ СЕТ

Гришо започна с пробив в третия сет, като геймът бе изключително оспорван. Впоследствие българинът го затвърди с гейм на нула. Стив Джонсън обаче също отвърна с гейм на нула и намали изоставането си. Димитров взе убедително следващото си подаване за 3:1 и направи нови нов пробив при втората си възможност за 4:1. След пореден оспорван гейм резултатът стана 5:1. В следващия гейм Григор изтърва първия си мачбол и Джонсън намали изоставането си на 5:2. Димитров завърши мача с гейм на нула за 6:2 и ликува с победата.