Григор Димитров със сензационен успех срещу Карлос Алкарас

Българинът с първа победа след три загуби от световния №2

7 месецаТенис 27 Симеон Кисьов

Григор Димитров победи световния №2 Карлос Алкарас с 5:7, 6:2, 6:4 в 1/8-финал от тенис турнира в Шанхай (Китай). Българинът записа първи успех в четири срещи с испанеца, като досега нямаше спечелен нито един сет.

В следващия кръг Гришо ще се изправи срещу Николас Джари (Чили), справил се с Диего Шварцман по-рано днес с 6:3, 5:7, 6:3.

Мачът започна добре за испанеца, който имаше две възможности да пробие Григор във втория сет. След два разменени гейма на нула Гришо успя да излезе напред при сервис на испанеца. Димитров затвърди постигнатото и поведе с 4:2. При 3:4 Алкарас поведе с 30:0 при сервис на Григор, но не успя да го пробие - 3:5. Алкарас взе сервиса си за 4:5, а Гришо сервира за успех в сета. Хасковлията обаче направи няколко грешки и резултатът бе изравнен - 5:5. Алкарас поведе с 6:5. В последния гейм от сета испанецът заложи на агресия и успя да пробие Димитров за 7:5.

Григор Димитров стартира чудесно във втория сет и проби №2 в света в първия гейм. Вторият сет също бе за българина, макар да допусна леко колебание, повеждайки с 40:15 (2:0). Алкарас успя да намали изоставането си - 1:2. Започна размяна на сервис геймове, за да се стигне до пробив за Гришо за 5:2. Българинът затвърди постигнатото за 6:2 и спечели първи сет в досегашните си три битки с испанеца.

Третият сет започна с гейм на нула за Алкарас, но Гришо удържа на натиска и изравни (1:1). Българинът продължи с добрата си игра и проби испанеца за 2:1. Хасковлията дръпна с 3:1, но Алкарас намали пасива си след сервис гейм на нула - 3:2. Димитров обаче не трепна и направи още една крачка към победата с гейм за 4:2. Преследването продължи за 4:3, a Григор се доближи на гейм от успеха (5:3). Алкарас не се отказа и намали изоставането си на 4:5, а Димитров сервира за победа в сета и мача. Гришо поведе с 30:0, а при 40:15 се възползва от втория си мачбол за успеха.