Хебър обърна Нефтохимик във финал №1 в Efbet Супер Волей пред 2200 зрители в Пазарджик

2 годиниВолейбол 11 Симеон Кисьов

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) стартираха успешно защитата на титлата в първенството при мъжете - Efbet Супер Волей.

Воденият от Камило Плачи тим се наложи над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (21:25, 25:18, 26:24, 25:17) в първата финална среща, изиграна в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Утре (23 април) ще се проведе вторият мач между двата тима, отново в Пазарджик от 18,30 часа.

Третата среща е на 26 април (вторник), в Бургас.

Двубоят се игра пред пълни трибуни и 2200 зрители, а море от жълто подкрепяше своите любимци.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 4:0 в началото на двубоя. Наставникът на шампионите Камило Плачи веднага реагира и взе прекъсване за Хебър. Успешна атака на Юлиус Фиркал и 6:0 за бургазлии. Нефтохимик поведе със 7:0. Брадли Гънтър записа първа точка за домакините - 1:7. Ас на Брадли Гънтър и 4:8. Юлиус Фиркал атакува в аут - 8:5. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Грешка в атака на Якопо Масари и 15:11 за Нефтохимик. Николай Учиков атакува в аут - 15:13. Неразбирателство между Александер Туш и Юлиус Фиркал - преднината на Нефтохимик остана само 1 точка при 15:14. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Ас на Якопо Масари изведе Хебър напред със 17:16. Двоен блок хвана атака на Тодор Алексиев за ново равенство при 17:17. Единична блокада на Николай Учиков среду атака на Брадли Гънтър - 20:20. Двойна блокада на Николай Учиков и Николай Колев спря атака на Якопо Масари, Нефтохимик поведе с 21:20. Камило Плачи взе второто си прекъсване в първата част. Ас на Юлиус Фиркал и 22:20. Блокаут на Николай Учиков и 23:21 за бургазлии. Грешка на Якопо Масари и геймбол за вицешампионите при 24:21. Якопо Масари атакува в аут и Нефтохимик спечели първата част с 25:21.

Шампионите от Хебър поведоха с 2:0 в началото на втората част. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно по диагонала от зона 4 за 3:1. Юлиус Фиркал атакува в аут и Хебър поведе със 7:3. Николай Желязков побърза да вземе прекъсване за Нефтохимик. Теодор Тодоров атакува остро в центъра за 8:4. Николай Николов атакува успешно в центъра за 6:9. Николай Учиков се справи успешно с атака по диагонала от зона 2 за 8:10. Ас на Калоян Балабанов и 9:10. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Николай Учиков атакува в мрежата - 11:14. Юлиус Фиркал атакува по диагонала от зона 2 за 12:14. Якопо Масари атакува по блокадата за 15:12. Контраатака на Николай Учиков - 14:15. Ас на Брадли Гънтър изведе Хебър напред с 4 точки при 20:16. Тодор Алексиев се справи с двойна блокада - 21:17. Великолепна комбинация Гьорги Гьоргиев - Якопо Масари - 22:17. Домакините стигнаха до геймбол при 24:18. Калоян Балабанов атакува в аут от пайп и Хебър спечели втората част с 25:18.

Вицешампионите от Нефтохимик поведоха с 4:2 в началото на третата част. Атака на Брадли Гънтър от зона 2 и равенство при 4:4. Блокаут на Николай Учиков и 6:6. Нефтохимик поведе с 11:10, но Брадли Гънтър бързо възстанови равенството - 11:11. Блокада на Николай Къртев спря атака на Николай Учиков - 12:11. Троен блок спря така на Николай Учиков и Хебър пак поведе с 13:12.  Ас на Александер Туш и Нефтохимик поведе с 18:17. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Николай Колев направи блокада и 19:17 за бургазлии. Ас на Гьорги Гьоргиев и 19:19. Единична блокада на Брадли Гънтър и Хебър поведе с 22:21. Тодор Алексиев атакува в аут и Нефтохимик излезе напред с 23:22. Камило Плачи взе второто си прекъсване в гейма. Тодор Алексиев атакува в аут - и Нефтохимик стигна до геймбол при 24:22. Брадли Гънтър намали до 23:24, а Николай Желязков взе прекъсване за бургазлии.  Троен блок спря атака на Николай Учиков и равенство при 24:24. Николай Учиков атакува в мрежата и Хебър стигна до първи геймбол в третата част с 25:24. Ас на Брадли Гънтър и Хебър спечели третата част с 26:24.

Тодор Алексиев атакува успешно от зона 4 за 2:0 в началото на 4-ата част. Хебър поведе с 6:3. Ас на Юлиус Фиркал и 6:7. Домакините поведоха с 9:6 и Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Влезлият като резерва Трифон Лапков игра с блокадата за 12:14. Калоян Балабанов докосна мрежата и Хебър дръпна с 18:15. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Трифон Лапков атакува в аут и домакините поведоха с 20:15. Страхотен пайп на Якопо Масари - 21:15. Виктор Йосифов изведе домакините до мачбол с атака през центъра за 24:17. Якопо Масари атакува бърза топка в зона 4 и Хебър спечели 4-ата част с 25:17 и мача с 3:1 гейма.

Канадският диагонал Брадли Гънтър изигра страхотен мач и заби 23 точки (4 аса, 3 блока, 64% ефективност в атака - +13).

Якопо Масари добави 16 точки (1 ас, 1 блок, 48% ефективност в атака, 53% перфектно и 67% позитивно посрещане - +5 - +13).

Николай Учиков стана най-резултатен за Нефтохимик с 14 точки (1 блок, 37% ефективност в атака - +1).

Юлиус Фиркал добави още 10 точки (2 аса, 32% ефективност в атака, 27% перфектно и 50% позитивно посрещане - -1).