Хебър (Пазарджик) с историческа титла във волейбола

Сашо Попов изведе Хебър (Пазарджик) до шампионската титла

3 годиниВолейбол 10 Симеон Кисьов

Волейболиститe на Хебър (Пазарджик) спечелиха историческа първа титла на България! Възпитаниците на привлечения от ЦСКА специално за плейофите треньор Александър Попов детронираха шампиона Нефтохимик насред Бургас. Хебър спечели и третия мач от WINBET финалната серия - с 3:1 гейма (21:25, 25:18, 25:20, 25:14). Преди това "тигрите" победиха и в първите две срещи в Пазарджик, за да триумфират с титлата по безапелационен начин. Хебър даде само два гейма в серията на бургазлии и заслужено е шампион. Taка Нефтохимик бе детрониран, след като неизменно бе шампион в последните четири сезона.

Кметовете на Бургас и Пазарджик Димитър Николов и Тодор Попов изгледаха заедно мача в зала "Младост". Президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев също беше на трибуните.

През 1947 г. Чавдар (Пазарджик) става шампион на България, но титлата е първа, откакто отборът се казва Хебър.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 12:6 в първата част, след което Хебър успя да намали изоставането си на 19:23, но домакините стигна до точка за гейма. Сгрешен сервис и атака в аут на Карягин доведоха до 24:21. След атака на Брадли Гънтър в аут бургазлии взеха първия гейм.

Втората част започна равностойно. Тимът, воден от Александър Попов, успя да се откъсне в резултата при 19:12, поддържайки разликата, което им позволи да изравнят геймовете на 1:1 след 25:18.

Третата част започна с игра точка за точка до 3:3, но след това гостите от Пазарджик поведоха с 8:3. Нефтохимик намали разликата на три точки при 15:18, но "тигрите" не изпуснаха инициативата и затвориха частта с 25:20. В четвъртия гейм Хебър вече докосваше шампионската титла и заигра още по-агресивно, което доведе до 10 точки разлика при 23:13. Тимът на Сашо Попов успя да вземе гейма с 25:14, с което си осигури златните медали от тазгодишното издание на Суперлигата, записвайки славна страница в историята си.

Брадли Гънтър беше най-резултатен за Хебър с 22 точки, по 14 добавиха Тодор Алексиев и Александър Ляфтов.

За домакините от Бургас Жани Желязков завърши с 15 точки, а Денис Карягин с 14.