Хебър шампион за пореден път

Пазарджиклии победиха Нефтохимик и в Бургас, приключват сезона без загуба

2 годиниВолейбол 12 Симеон Кисьов

Хебър (Пазарджик) стана шампион на България за поредна година след успех с 3-1 в третата среща от финала с Нефтохимик. След две победи в Пазарджик, сега тимът на Камило Плачи триумфира и в Бургас, с което затвори серията с 3 победи с четвъртия пореден финал между двата отбора. Хебър приключва сезона без загуба, след като по-рано спечели Купата и Суперкупата на България.

Първият гейм започна равностойно, но след 10:10 гостите започнаха да се откъсват в резултата. Авансът им стигна 8 точки и при такава разлика Хебър спечели гейма - 25:17.

Бургазлии се активизираха през втората част и започнаха силно, като водеха до 12:12. След това инициативата премина у съперника, за да се стигне до 18:18. След това двата тима си разменяха водачеството, като при 25:25 Нефтохимик записа две поредни точки и взе гейма (1:1).

В третия гейм Хебър започна по-силно, но изгуби аванса си при 17:17. След това домакините поведоха, но се стигна до равенство за 22:22. Тогава тимът от Пазарджик направи силен финал и спечели гейма с 25:23.

Оказалата се последна четвърта част бе равностойна до 8:8, след което Хебър започна да увеличава разликата си. Тя стигна 8 точки при 22:14, за да се стигне до 25:15 и 3-1 за Хебър.