Хебър сътвори чудото в Шампионска лига

"Тигрите" от Пазарджик елиминираха Гуагуас (Лас Палмас) след "Златен гейм"

3 годиниВолейбол 9 Симеон Кисьов

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) сътвориха сензация в Шампионската лига и продължават напред. "Тигрите" победиха като домакин Гуагуас (Лас Палмас) с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) и успех с 15:13 в "Златния гейм", за да сторят чудото и да елиминират испанците.

Както е известно, Хебър беше загубил с 0:3 първата среща. Така в реванша тази вечер шампионът на България се нуждаеше от победа с 3:0 или 3:1, за да може да докара развоя до "Златен гейм".

Избраниците на Камило Плачи бяха по-добри и в по-голямата част от двубоя в зала "Васил Левски" превъзхождаха съперника. Най-резултатни за Хебър бяха Брадли Гънтър и Якопо Масари с по 19 точки. Опитният Тодор Алексиев добави 17, а Николай Къртев 12. За испанците с 28 точки блесна Йосвани Ернандес, но те не помогнаха на тима му.

Във втория кръг в Шампионската лига Хебър ще срещне Шахтьор (Солигорск, Беларус).

Треньорът на тима от Пазарджик Камило Плачи отново не можа да води отбора поради здравословен проблем. За втори път играчите на Хебър бяха под ръководството на първия помощник-треньор Мартин Естебан Бланко Коста и другият асистент на италианеца - Дани Милушев.

Треньорският щаб направи една промяна в титулярния състав спрямо загубата с Испания, като в посрещане започна опитният Тодор Алексиев, вместо Пламен Шекерджиев.