КЛИВЛАНД ПОБЕДИ ГОЛДЪН СТЕЙТ УОРИЪРС СЪС 109:108

КАЙРИ ЪРВИНГ ВКАРА ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН КОШ 3,4 СЕКУНДИ ПРЕДИ КРАЯ

7 годиниБаскетбол 3 Телевизия Евроком

Кливланд победи Голдън Стейт Уориърс със 109:108 в повторение на финала в НБА от миналия сезон. Нищо не предвещаваше успеха за домакините, които в последната четвърт изоставаха с 14 точки.
Драмата се разви в последните около две минути, в които двата отбора започнаха да се догонват в резултата. Кайри Ървинг изигра ключова роля, като вкара решаващ кош 3,4 секунди преди сирената след самостоятелен пробив и стрелба след обръщане. В последвалата атака Кевин Дюрант се подхлъзна и не успя да стреля към коша на Кливланд.
ЛеБрон Джеймс завърши с 31 точки и 13 борби за Кливланд, Кевин Лав добави 20 точки, а Ървинг финишира с 25 точки, 6 борби, 10 асистенции и седем откраднати топки. Кевин Дюрант реализира 36 точки и взе 15 борби за Голдън Стейт, Клей Томпсън вкара 24, а Стеф Къри - 15.