Лацио победи Удинезе с 1:0

"Oрлите" с минимален успех над Удинезе

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лацио продължава да мечтае за топ 3 в Италия. "Орлите" се наложиха с 1:0 над Удинезе в среща от 26-ия кръг на Серия "А" и вече са само на 4 точки от местата, даващи право на участие в Шампионска лига. Римляните заемат 5-ата позиция с актив от 50 точки, а третият Наполи е с 54.
Успехът на Лацио днес не дойде никак лесно. През първата част "небесносините" не съумяха да стигнат до попадение, въпреки превъзходството си и на почивката резултатът беше 0:0.
В средата на второто полувреме Али Аднан от гостите игра с ръка в собственото наказателно поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Чиро Имобиле, който не сбърка и донесе ценния успех за тима си.
След това поражение Удинезе остава в долната половина на таблицата с 29 точки.