Лацио победи Интер с 3:1

„Орлите“ надвиха Интер на „Олимпико“ в Рим

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лацио обърна у дома шампиона Интер и го срази с 3:1 в мач от осмия кръг на италианската Серия „А“.

Гостите поведоха в самото начало, след като Иван Перишич (12-дузпа) бе точен от бялата точка. До края на първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си.

След почивката и „орлите“ получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, а Чиро Имобиле (64-дузпа) изравни за 1:1. Фелише Андерсон (81) направи обрата пълен, а в добавеното време Сергей Милинкович-Савич (90+1) оформи крайния резултат след пас на Луис Алберто.

С успеха си Лацио излезе на пета позиция с 14 точки. „Нерадзурите“ остават трети със 17 точки и на 4 зад лидера Наполи, както и на 2 след градския съперник Милан, който също е с мач по-малко.

В друг мач от кръга по-рано днес Специя с Петко Христов в състава си обърна у дома Салернитана с 2:1. Българинът игра цял мач за домакините.