Левски с победа

"Сините" спечелиха контролата с Пирин (Благоевград) в Самоков

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Левски записа първа победа в летните контроли, надделявайки с 2:1 срещу Пирин (Благоевград). Проверката се игра на стадион "Искър" в Самоков.

Новото попълнение на "сините" Роналдо се развихри в началото, отбелязвайки две попадения - в третата и шестата минути. За бразилеца това са първи голове с екипа на Левски. Малко преди почивката Красимир Станоев вкара за Пирин с мощен изстрел от около 20 метра.

"Сините" започнаха много активно срещата и рано откриха резултата. В третата минута Ивелин Попов изведе Роналдо сам срещу Марио Кирев, а бразилецът технично преодоля вратаря за 1:0.

Три минути по-късно Анте Блажевич проби отдясно и центрира право на главата на Роналдо, който покачи на 2:0.

В деветата минута Уелтън стреля от над 20 метра, но ударът му към далечния ъгъл премина встрани от вратата на Кирев. Малко след това Келиан ван дер Каап отне топката в противниковата половина, навлезе в наказателното поле и шутира, Кирев улови.

Постепенно темпото на игра спадна и липсваха головите ситуации. В 32-ата минута "орлетата" бяха близо да намалят резултата. Бившият голмайстор на Левски Станислав Костов подаде на новото попълнение Андрей Йорданов, който стреля и преодоля Пламен Андреев, но Цунами изчисти малко пред голлинията.

В 39-ата минута Красимир Станове отправи силен удар от дистанция, Пламен Андреев не бе внимателен и топката влетя в мрежата му - 2:1.

В 51-ата минута Роналдо отне топката от Венцислав Бенгюзов и изведе Билал Бари на отлична позиция, но мароканецът стреля неточно. Три минути по-късно Преслав Йорданов получи центриране отдясно и засече от въздуха, Пламен Андреев внимаваше и спаси.

В 61-ата минута Ван дер Каап върна рисковано към Пламен Андреев, но за щастие на "сините" топката не попадна във вратата им. Футболистите на Станимир Стоилов продължиха да диктуват събитията на терена. В добавеното време далечен удар на Георги Миланов от около 30 метра срещна напречната греда на вратата, пазена от появилия се като резерва Янко Георгиев.