ЛОКО КУБАН ИЗХВЪРЛИ ВЕЗЕНКОВ И БАРСА

РУСНАЦИТЕ СЕ КЛАСИРАХА ЗА ФАЙНЪЛ ФОР ЗА СМЕТКА НА ИСПАНЦИТЕ

8 годиниБаскетбол 1 Телевизия Евроком

Локомотив (Кубан) се класира за Final Four на Евролигата, след като спечели решителния пети мач срещу Барселона с 81:67 и с общ резултата 3:2 спечели четвъртфиналната серия.

Българският национал Александър Везенков не попадна в групата на каталунците и не пътува за Русия, а най-резултатни за испанците бяха Стратос Перпероглу и Хуан Карлос Наваро, които отбелязаха съответно по 13 и 12 точки.

Малкълм Дилейни вкара 17 точки за победителите, а Крис Сънгълтън и Раян Брьохоф добавиха съответно по 16 и 14 точки.

Домакините от Кубан започнаха силно мача и поведоха с 10:2, като успяха да поддържат преднината си почти до самия край на първата четвърт, но буквално в последната секунда Абринес вкара от средно разстояние и намали разликата до пет точки – 21:26.

В самото началото на втория период баскетболистите на Локомотив отново поеха контрол върху събитията на терена и преднината им стана десет точки, като до края на първото полувреме руснаците не изпуснаха инициативата и почивката дойде при 50:39 в полза на Локомотив.

Баскетболистите на Барселона се върнаха на терена за второто полувреме напълно преобразени. Момчетата на Шави Паскуал демонстрираха отлична защита и позволиха на съперника да отбележи едва осем точки за десет минути игра, а в нападение бяха безпогрешни и след 23 точки каталунците стигнаха до пълен обрат – 62:58.

На старта на заключителните десет минути двата отбора отново си размениха ролите, като баскетболистите на Локомотив Кубан на свой ред затегнаха защитата, а в нападение руснаците реализираха 23 точки, с което възстановиха двуцифрения си аванс и си подсигуриха класирането за Final Four в Евролигата – 81:67.