Манчестър Сити отказа новак за четвърт час

„Гражданите“ отказаха съперника си още през първата част в рамките на 16 минути

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Манчестър Сити постигна рутинен успех с 4:0 като домакин срещу новака Борнемут в мач от втория кръг на Висшата лига. „Гражданите“ отказаха съперника си още през първата част в рамките на 16 минути.

С победата Сити е с пълен актив от шест точки, като все още е без допуснат гол в първенството.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола бяха близо до откриващо попадение още в десетата минута, когато Фил Фодън бе изведен на добра позиция и стреля по земя, но Марк Травърс отрази.

Осем минути по-късно Сити все пак излезе напред в резултата, когато с късо подаване Ерлинг Холанд намери Илкай Гюндоган, който залъга опонент и нанесе неспасяем удар в долния ляв ъгъл.

В 31-ата минута Кевин Де Бройне се измъкна от съперниковата защита и с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Марк Травърс.

Шест минути след това белгиецът даде превъзходен пас на Фил Фодън, който с перфектен удар покачи на 3:0.

В 51-ата минута Жоао Кансело центрира в наказателното поле към Ерлинг Холанд, пое сеи добре топката и си я нагласи за удар, който бе блокиран от защитник на „черешките“.

Само три минути по-късно Кевин Де Бройне бе близо до втория си гол в мача, но вратарят на гостите показа добра реакция и отрази.

В 62-ата минута Рияд Марез получи пас по трева и стреля, но Травърс отново показа добър рефлекс.

12 минути по-късно Ерлинг Холанд получи топката на много изгодна позиция, след което стреля мощно, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 79-ата минута Джак Грийлиш копна към Жоао Кансело, който действа технично в наказателното поле и опита да центрира към свой съотборник, топката срещна крака на Джеферсон Лерма и навести мрежата на Борнемут за четвърти път.