Милан с перфектно начало на защитата на титлата

„Росонерите“ изковаха успеха през втората част

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Шампионът на Италия Милан започна защитата на титлата си по перфектен начин с победа с 4:2 срещу Удинезе на „Сан Сиро“. „Росонерите“ изковаха успеха през втората част.

Удинезе изненадващо излезе напред в резултата във втората минута, когато Родриго Бекао засече с глава центриране от корнер на Жерар Деулофеу и не остави шансове на Мениан.

Милан бързо стигна до изравнително попадение, след като Брандон Сопи фаулира Давиде Калабрия в наказателното поле, а Тео Ернандес бе точен от последвалата дузпа.

Само четири минути по-късно Калабрия асистира към Анте Ребич, а хърватинът откри головата си сметка за сезона и даде аванс на Милан.

В добавеното време на първата част хубаво центриране на Роберто Перейра бе засечено от Адам Мазина и Удинезе успя да изравни.

Това не повлия психологически на отбора на Стефано Пиоли и още в първата минута след подновяването на играта Браим Диас се озова на отлична позиция и засече отбита топка във вратата на гостите за 3:2.

В 68-ата минута Браим намери Ребич с прецизен пас в наказателното поле и хърватинът с брилянтен удар в горния десен ъгъл оформи крайното 4:2.

В друг мач от кръга Аталанта победи Сампдория с 2:0 като гост. Попаденията бяха дело на Рафаел Толой в 26-ата минута и Адемола Луукман в добавеното време на срещата.