Нотингам излъга у дома Уест Хям с 1:0

Нотингам с първи успех за сезона

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Завърналият се в елита Нотингам излъга у дома Уест Хям с 1:0 в мач от втория кръг на английската Висша лига.

Двубоят бе истинско зрелище, в което имаше няколко отменени гола, няколко греди и още куп положения. В 43-ата минута Деклан Райс от гостите успя да промуши топката между защитниците на Форест към Бенрама. Алжирецът си спря топката и с хубав завършек с десния крак я прати в мрежата на домакините. Съдията Робърт Джоунс обаче отиде да преразгледа гола с ВАР и видя, че Бенрама е зад защитата, което доведе до отмяна на попадението.

Нигерийският нападател Тайво Авоний (45+2) вкара единствения гол в добавеното време на първата част.

След почивката „чуковете“ имаха страхотен шанс да изравнят, но в 65-ата минута Деклан Райс пропусна дузпа, след като вратарят Дийн Хенддерсън отрази удара му.

Така Нотингам записа първи успех за сезона и има три точки в актива си, а лондончани допуснаха второ поредно поражение.