Олимпиакос победи Османлъспор с 3:0

Иранец и норвежец класираха гръцкия тим на 1/8-финал

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Олимпиакос разби като гост Османлъспор с класиката 3:0 в реванш от 1/16-финалите на турнира Лига Европа и се класира за следващата фаза. Първата среща между двата тима в Гърция бе завършила при резултат 0:0.
На реванша в Турция нулевото равенство не бе променено през цялата първа част, но малко след почивката иранецът Карим Ансарифард (47) изведе гръцкия шампион напред след асистенция на испанеца Алберто Ботиа.
Норвежкият национал Тарик Елионуси (70) удвои аванса на гостите след пас на Андрутсос, а в самия край Карим Ансарифард (86) вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат. Домакините от турската столица Анкара така и не намериха аргументи поне за почетно попадение.
Така Олимпиакос се класира за 1/8-финалите на турнира и очаква следващия си съперник.