Олимпик Лион победи Троа c 3:1

Точен за домакините беше Рони Лопеш

1 годинаФутбол 7 Симеон Кисьов

Олимпик Лион спечели с 3:1 гостуването си на Троа от 22-рия кръг на Лига 1. Брадли Баркола, Раян Шерки и Александър Лаказет донесоха успеха на „хлапетата“. Точен за домакините беше Рони Лопеш.

След успеха Лион заема 8-ото място с 32 точки, докато Троа е 16-и с 19 точки, само на 1 точка от зоната на изпадащите, където са Аячо, Страсбург, Оксер и Анже.

През първото полувреме гостите бяха по-активният отбор, но успяха да поведат чак в 43-тата минута. Барколи беше намерен в наказателното поле. Той овладя елегантно и реализира за 1:0.

В добавеното време на първата част футболистът на Троа Ксавие Шавалерин прати топката в мрежата на Лион, само че голът не беше зачетен заради засада. Така „хлапетата“ си подсигуриха минимален аванс на почивката.

Час игра след началото Лион удвои преднината си. Раян Шерки направи добър индивидуален пробив, след който преодоля Готие Гальон за 2:0.

Само три минути по-късно домакините се върнаха в мача, намалявайки изоставането си. Андреас Бус даде страхотен пас към Рони Лопеш, който се възползва и вкара за 1:2.

Точката на спора сложи Александър Лаказет в 3-тата минута от добавеното време на мача. Нападателят се разписа с удар от границата на наказателното поле и оформи крайния резултат. В ролята на асистент влезе Усем Ауар.