Пари Сен Жермен победи РБ Лайпциг с 3:2

ПСЖ е лидер в група "А" със 7 точки, а Манчестър Сити има 6

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Пари Сен Жермен победи РБ Лайпциг с 3:2 в изключителен двубой на "Парк де Пренс". Лео Меси избухна с 2 гола и помогна за обрата, след като парижани изоставаха с 1:2. Мбапе също се разписа сред голамсйторите, а за гостите точни бяха Андре Силва и Норди Мукиеле.

Срещата започна вихрено и ПСЖ реализира в деветата минута. Маркиньос намери Дракслер на центъра, а германецът веднага пусна пас към Килиан Мбапе. Французинът напредна в половината на Лайпциг, стигна до пеналтерията и с хубав изстрел между краката на Вили Орбан намери долния десен ъгъл на Петер Гулаши – 1:0.

Лайпциг вдигна оборотите в тези минути и успяха да стигнат до изравняването само минута след това. Нкунку намери свободния отляво анхелиньо, който напредна към наказателното и центрира към далечната греда, където Силва успя да изпревари Преснел Кимпембе и засече във вратата за 1:1.

В 57-ата минута Анхелиньо предостави великолепно центриране отляво в наказателното поле, където Норди Мукиеле беше изпуснат от защитата на домакините и успя да засече точно без да остави шансове на Навас - 1:2.

Парижани обаче отново вдигнаха оборотите и успяха да изравнят в 67-ата минута. Резервата Илайш Мориба сбърка с паса назад към Анхелиньо и се получи извеждащо подаване за Мбапе, който напредна отдясно в наказателното поле. След това той сви топката към нахлуващия Лионел Меси, а аржентинецът стреля към далечния ъгъл, Гулаши докосна кълбото, тя се отклони от дясната му греда, но Меси дотича и я довкара във вратата за 2:2.

Скоро след това обаче се стигна до нов обрат, след като ПСЖ отново поваде в резултата. Мбапе проби отляво и беше повален в наказателното поле от Мохамед Симакан, а главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Меси, който реализира по фантастичен начин с "Паненка" за крайното 3:2.

ПСЖ е лидер в група "А" със 7 точки, а Манчестър Сити има 6. Брюж е с 4, докато РБ Лайпциг е без точков актив.