Пореден фантастичен мач на Везенков, Олимпиакос удари ПАОК в Солун

Успехът е девети за гранд от Пирея, който е лидер в класирането

1 годинаБаскетбол 20 Симеон Кисьов

Олимпиакос победи с 88:68 (23:14, 25:17, 25:12, 15:25) ПАОК като гост в мач от деветия кръг на гръцката баскетболна лига. Успехът е девети за гранд от Пирея, който е лидер в класирането.

Българската баскетболна звезда Александър Везенков съвсем очаквано попадна в стартовата петица за „червено-белите“ и за 22 минути игра записа поредния си дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби.

Срещата в „ПАОК Арена“ започна като истинско дерби, като домакините успяха да наложат своето темпо в препълнената с фенове зала, но за кратко. Още преди края на първата част гостите обърнаха съперника си и си осигуриха аванс от 9 точки. След това баскетболистите на Йоргос Барцокас изцяло доминираха на паркета и до почивката вече бяха със 17 точки пред съперника си. След паузата „черно-белите“ не успяха да променят нищо в играта си, като дори позволиха разликата да достигне 35 точки малко преди края на третата четвърт. Въпреки че гостите загубиха заключителната част, до изненада не се стигна.

За Олимпиакос Айзея Канън завърши със 17 точки, Джоел Боломбой наниза 14.