ПСЖ разби Монпелие с 5:2

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

ПСЖ постигна лесна победа с 5:2 срещу Монпелие на „Парк де Пренс“ в мач от 2-рия кръг на Лига 1. Парижани доминираха през целия мач и напълно очаквано и заслужено стигнаха до победата.

Срещата започна накриво за домакините, тъй като Килиан Мбапе изпусна дузпа, но след това Неймар наниза две попадения, Фалайе Сако си вкара автогол, а Мбапе и Ренато Санчес прибавиха по още един гол. За Монпелие точни бяха Уахиб Хазири в 58-ата минута и Енцо Тчато в добавеното време на мача.

След победата Пари Сен Жермен е с пълн актив от 6 точки на върха в класирането. Монпелие остава с 3, след като в първия кръг срази Троа с 3:2.

След спокойно начало между ПСЖ и Монпелие в средата на първата част домакините получиха правото да бият дузпа. Джордан Фери игра с ръка и Мбапе получи златен шанс да вкара от бялата точка. Само че звездата на парижани не съумя да се разпише. Вратарят Йонас Омлин хвана ъгъла и успя да избие.

Така се стигна до 39-ата минута, когато ПСЖ все пак излезе напред в резултата. Автогол си вкара Фалайе Сако, който прати неволно топката в собствената си мрежа.

Четири минути по-късно ПСЖ получи втора дузпа. Този път Неймар се нагърби с изпълнението. Бразилецът съумя да излъже Омлин и удвои преднината на своя тим.

След почивката двата отбора си размениха много голове. В 51-вата минута Неймар покачи до 3:0. Той стигна до отбита топка и от малкото наказателното поле порази целта.

Час игра след началото гостите най-сетне успяха да отвърнат. Хазири се ориентира най-бързо в наказателното поле на ПСЖ и преодоля Джанлуиджи Донарума за 3:1.

Отговорът на домакините дойде в 69-ата минута, когато Мбапе се реваншира за нереализираната дузпа и отбеляза.

Пет минути преди края гол на Неймар не беше зачетен и бразилецът не успя да оформи хеттрика си. Все пак Монпелие инкасира пети гол в 87-ата минута. Името си сред голмайсторите написа и Ренато Санчес.

Секунди преди последния съдийски сигнал Тчато вкара втори почетен гол за Монпелие и оформи крайния резултат 5:2 в полза на шампиона и безспорен фаворит за нова титла в Лига 1 – ПСЖ.

В следващия звездата селекция на Кристоф Галтие гостува на Лил, докато Монпелие посреща Оксер.