Разочарование за Везенков срещу ЦСКА

Олимпиакос с драматичен успех

5 годиниБаскетбол 5 Телевизия Евроком

Олимпиакос не успя да нанесе първо поражение за сезона на ЦСКА в Евролигата, макар че не бе далеч от истината в Москва.
Домакините все пак се наложиха със 69:65 в доста нискорезултатен двубой, ориентиран повече към защитата.
Александър Везенков игра 11 минути като не успя да атакува коша в това време, но взе четири борби - показател, по който Олимпиакос бе по-добър от противника.
Последните минути на мача се играха дълго време, след като поредните фантастични изяви на Василис Спанулис върнаха Олимпиакос в срещата. Иначе ЦСКА Москва направи много силна трета четвърт, след равностойно първо полувреме, в което дори гръцкият състав водеше нещата. Обратът след почивката обаче даде криле на руския състав и изглеждаше, сякаш си гарантира успеха.
Спанулис обаче не остави на спокойствие ЦСКА и в крайна сметка с много битка резултатът бе изравнен и Олимпиакос се опитваше до последно да изкопчи победата. От наказателната линия московчани си взеха все пак своето и останаха без загуба в Евролигата.
Нандо дьо Коло игра само 10 минути в началото на мача, като Димитрис Итудис разкри, че е бил измъчван от ужасно главоболие. И това време му бе достатъчно да направи 2 асистенции и така да стигне гросмайсторска кота 500.
Серхио Родригес бе най-резултатен за ЦСКА с 20 точки.
За Олимпиакос Спанулис завърши със 16, плюс шест асистенции.