Реал (Мадрид) ликува с Суперкупата на Европа

До края двубоят се доиграваше, като Айнтрахт така и не намери сили да притисне по някакъв начин своя съперник

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Рекордьорът с 13 европейски клубни титли Реал (Мадрид) срази победителя в Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 на Олимпийския стадион във финландската столица Хелзинки и за пети път спечели Суперкупата на Европа след 2002, 2014, 2016 и 2017 година.

И двата тима имаха своите шансове през първата част, в която инициативата бе на страната на "кралете", а "орлите" чалаха своя шанс на контраатаки. В 14-а минута вратарят на "белия балет" Тибо Куртоа направи първото спасяване в мача след удар на Дайчи Камада. Три минути по-късно испанският гранд отвърна на удара и Ндика трябваше да чисти през голлинията след удар на Винисиус Жуниор, който бе непокрит и получи топката от Карим Бензема.

В 24-а минута Ансгар Кнауф отново принуди Куртоа да се намесва добре. След още 13 минути игра пък "кралският" клуб нанесе своя удар и поведе с гол на Давид Алаба. Австриецът се разписа на празна врата след асистенция на Каземиро. В 41-ата минута Реал можеше да удвои аванса си, но след удар на Бензема топката премина на сантиметри покрай вратата.

Носителят на Шампионската лига продължи да доминира и след почивката, а в 55-ата минута след многоходова комбинация Ферлан Менди центрира и Винисиус отправи удар, спасен от Трап с вещина. Шест минути по-късно Каземиро нацели напречната греда с удар от около 20 метра.

В 65-ата минута Давид Алаба изведе Винисиус Жуниор по лявото крило, а бразилецът напредна в наказателното поле и намери Карим Бензема, който се разписа за 2:0. До края на срещата футболистите на Карло Анчелоти разиграваха добре и не дадоха шанс на Айнтрахт да намали изоставането си. В 86-ата минута в игра за "кралете" от резервната скамейка влязоха новите попълнения Антонио Рюдигер и Орелиен Чуамени, които направиха официалния си дебют с белия екип.