САЩ победи Финландия в първия си мач на турнира по хокей на лед за жени

САЩ отправи цели 52 удара във вратата на финландките, които стреляха 12 пъти

2 годиниДруги 7 Симеон Кисьов

Олимпийският шампион САЩ започна защитата на титлата си на турнира по хокей на лед за жени в Пекин с победа с 5:2 срещу Финландия. Американките вкараха два гола в рамките на две минути и половина в първата третина, когато точни бяха Аманда Кесъл и Алекс Карпентър. Още две шайби на Кендъл Скофилд през 64 секунди във втората част дадоха преднина от 4:0 на олимпийските шампионки, а Сусана Тапани върна финландките в играта с гол в последната третина. Карпентър обаче вкара отново за САЩ пет минути по-късно, а Тапани оформи крайния резултат в самия край.

САЩ отправи цели 52 удара във вратата на финландките, които стреляха 12 пъти.

В ранния мач Япония победи Швеция с 3:1. Двата отбора си размениха по един гол в първата и втората част чрез Шиори Коике и Мая Нюлен-Персон, а Руи Укита и Харуна Йонеяма на празна мрежа оформиха крайния резултат. По-рано днес Канада разгроми с 12:1 Швейцария, а Чехия спечели с 3:1 срещу Китай.