Севиля надви Бетис с 2:1

Играчите на Хорхе Сампаоли поне временно втори в класирането

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Бетис допусна обрат и загуби домакинството си срещу Севиля с 1:2 в градското дерби от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион.
В 21-ата домакините бяха близо до гола, след като Адил Рами чукна топката в крака на Мудо Васкес, получи се коварен удар и вратарят Рико изгледа топката, която облиза външната страна на гредата. Пет минути по-късно Аиса Манди от Бетис нацели напречната греда при удар с глава след изпълнен от Рубен Пардо фаул.
Риза Дурмиши (37) откри резултата, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Рико.
Габриел Меркадо (57) изравни след почивката. Висенте Ибора беше изпуснат при пряк свободен удар и стреля с глава, Антонио Адан изби, а Габи Меркадо беше на точното място за добавка - 1:1. Висенте Ибора (77) направи пък обрата пълен след пас на Н’Зонзи, който бе в засада преди това.
До края на мача не се случи нещо кой знае какво интересно и Севиля грабна трите точки, с които се изкачи временно на втора позиция с 52 точки и изравни лидера Реал (Мадрид), който е с по-добра голова разлика. Бетис е 15-и с 24 точки.