Шампионката на "Уимбълдън" от 2019 година крачи към финала

Румънката чака Паула Бадоса в следващия кръг

2 годиниТенис 2 Симеон Кисьов

Симона Халеп (Румъния) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Бившата номер 1 в света и шампионка от 2019 година победи Магдалена Фрех (Полша) с 6:4, 6:1 за 66 минути.

В следващия кръг румънката, която е 16-а поставена, ще играе с номер 4 в схемата Паула Бадоса (Испания), победила друкратната шампионка Петра Квитова (Чехия) със 7:5, 7:6 (7:4).

"Когато съм печелила този турнир това е опит, самочувствие, знаеш как да проведеш един мач, дори ако той не се развива доста добре. Във всеки един двубой целта е да спечеля, но много важно е да овладееш емоциите си и да покажеш най-добрия си тенис", каза Халеп след успеха.

Американската тинейджърка и номер 11 Коко Гоф отпадна в третия кръг след загуба от американската си сънародничка Аманда Анисимова със 7:6(5), 2:6, 1:6.

18-годишната Гоф достигна до финала на "Ролан Гарос" тази година.

20-годишната Анисимова се класира за четвъртия кръг на трети пореден турнир от Големия шлем. Следващата й съперника в Армони Тан от Франция.

"Това е най-специалният ден в моята кариера. Просто е огромна привилегия да играя на този корт, бях толкова развълнувана и да играя с Коко, тя е невероятен играч", каза Анисимова.

Номер 17 Елена Рибакина (Казахстан) елиминира Цинвън Чжън (Китай) със 7:6(4), 7:5 за 1:52 часа.