Славия не се затрудни срещу Хебър

"Белите" разбиха Хебър за трета победа като гости този сезон

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Новакът този сезон Хебър (Пазарджик) загуби категорично от Славия с 0:3 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от шестия кръг на efbet Лига. Йон Бакеро (24), Галин Иванов (57) и Емил Виячки (90+1) вкараха головете за третата победа на "белите", които събраха 9 точки и са само на една зад шампиона Лудогорец и ЦСКА.

Мауро Сикейра вкара топката в мрежата на Светослав Вуцов още в 8-ата минута след грешка в защитата на "белите, но след намесата на ВАР голът не бе зачетен заради засада. Лека полека гостите взеха инициативата и в 18-ата минута Радослав Кирилов имаше добра възможност за попадение, но вратарят Петър Дебърлиев спаси.

Ертан Томбак уцели греда в 24-ата минута, а няколко секунди Хебър сгреши с изнасянето на топката и Йон Бакеро вкара за 0:1 с удар от около 20 метра. Четири минути по-късно испанецът не успя да засече подаване на Тони Тасев от изгодна позиция в наказателното поле. До края на първата част темпото спадна и нямаше голови положения.

След почивката играчите на Златомир Загорчич натиснаха и в 57-ата минута удвоиха аванса си, след като Галин Иванов бе изведен сам срещу Дебърлиев, преодоля го и се разписа на празна врата за 0:2. Първоначално флагът на страничния съдия бе вдигнат за засада, но след като ситуацията бе преразгледана, попадението бе зачетено.

Десет минути по-късно Олекси Лобов отправи първия удар за Хебър, но той се оказа неточен, а "белите" продължиха да доминират. В 72-ата минута Галин Иванов шутира в аут, а три минути по-късно Радослав Кирилов стреля опасно, топката рикошира в бранител на домакините и затрудни Петър Дебърлиев, който спаси с блестящ рефлекси.

В 80-ата минута Славия пропусна да вкара трети гол след неразбирателство между защитниците на Хебър и вратаря Петър Дебърлиев, като в крайна сметка спаси удар на Йон Бакеро. В добавеното време Емил Виячки бе забравен в наказателното поле на домакините при изпълнение на корнер и оформи крайния резултат.

След третата си победа за сезона Славия събра 9 точки от 4 мача и излезе на шеста позиция, изоставайки на точка от Лудогорец и ЦСКА, които имат същия брой изиграни срещи. Хебър остава десети с 6 точки от шест мача.