Ужасен инцидент прекрати престижната контрола на ЦСКА срещу Залцбург

"Армейците" загубиха от австрийския шампион с 1:2, двама заменени принутително с травми

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ужасен инцидент в 70-ата минута сложи преждевременно край на най-престижната контрола от лятната подготовка на ЦСКА. "Армейците" допуснаха обрат и загубиха с 1:2 от австрийския шампион Залцбург в третата си проверка, която бе прекъсната заради загубил съзнание човек край страничната линия. Медицинските екипи му оказваха помощ в продължение на десетина минути и в крайна сметка съдията реши да сложи край на срещата, която се проведе в селцето Аниф, на 4 км южно от Залцбург. Жеферсон и Тибо Вион бяха заменени принудително по време на двубоя заради травми.

Треньорът на "червените" Саша Илич имаше много проблеми с контузени състезатели и преди мача, залагайки на любопитен титулярен състав, в който централни защитници бяха Амос Юга и Християн Петров, а на левия бек играеше Галин Минков. Атаката водеше Калоян Кръстев. Залцбург бе без националите си, а наставникът на "биковете" разчиташе на 9 футболисти, които са на 20-21 години.

Играта в първия четвърт час бе спокойна и се водеше предимно в центъра на терена с множество неточни пасове и от двете страни. В 19-ата минута Жеферсон получи разтежение и легна на тревата, но след оказаната медицинска помощ се завърна в игра. Четири минути след това австрийците бяха близо до гола след прострелно центриране отляво, което Християн Петров отклони в корнер, на сантиметри от вратата на Густаво Бусато.

В 28-ата минута Станислав Шошов изпълни пряк свободен удар от малък и никой не успя да засече центрирането, а вратарят Нико Мантл изгледа учудено как топката влиза в мрежата му за 1:0. Три минути след гола контузилият се по-рано Жеферсон бе заменен от Йоан Бауренски.

В 37-ата минута австрийският шампион изравни с гол на Роко Симич, който бе най-съобразителен при центриране от корнер пред вратата на Густаво Бусато и вкара с глава за 1:1. "Биковете" бяха близо и до пълен обрат в 43-ата минута, когато Густаво Бусато сгреши при изнасянето на топката, но след това спаси удара на нахлулия наказателното поле Диара. Секунди по-късно силен шут на Тибо Вион бе блокиран.

Малко след почивката Лоурунс Алиекум получи топката на границата на наказателното поле, навлезе навътре и шутира, но ударът му бе спасен от Густаво Бусато. Минута по-късно контузия получи и Тибо Вион, който бе заменен от Браян Морено.

В 52-ата минута Залцбург обърна резултата, след като Жуниор Адаму получи подаване в наказателното поле и изпревари Густаво Бусато и реализира за 1:2. Четири минути по-късно Калоян Кръстев можеше да изравни, след като засече центриране от корнер, но не намери целта.

В 65-ата минута Густаво Бусато направи брилянтно двойно спасяване, а малко след това бе заменен от Димитър Евтимов. Пет минути по-късно човек край тъч линията загуби съзнание и двубоят бе прекъснат, а медицинските лица незабавно се притекоха да му оказват помощ. Медицински хеликоптер незабавно долетя на стадиона, а след десетина минути главният съдия реши официално да сложи край на срещата.