Верстапен триумфира в Остин

Световният шампион триумфира на пистата в Остин, Тексас, независимо че потегли от шеста позиция

7 месецаМоторни 16 Симеон Кисьов

Макс Верстапен спечели Гран при на САЩ, 18-ти кръг за сезона във Формула 1 и продължи пълната си доминация през 2023 г. Световният шампион триумфира на пистата в Остин, Тексас, независимо че потегли от шеста позиция.

Победата е 15-та за Верстапен през сезона в проведени 18 състезания.

По този начин нидерландецът изравни рекорда си по победи в рамките на един сезон, поставен през 2022 г. Той може да увеличи сметката си, като до края на настоящия сезон има още четири надпревари.

В кариерата си Верстапен вече има 50 победи и става едва петият пилот в историята на Формула 1 с подобно постижение. Пред него са единствено Ален Прост (51), Себастиан Фетел (53), Михаел Шумахер (91) и Люис Хамилтън (103).

Втори зад Верстапен в Остин се нареди Хамилтън. Пилотът на "Мерцедес" финишира на по-малко от две секунди зад световния шампион. Трети на подиума се нареди Ландо Норис с "Макларън", който водеше в половината от състезанието.